Pochod za život?

Autor: Lenka Kaliska | 25.9.2013 o 1:19 | (upravené 25.9.2013 o 20:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  135x

V posledných dňoch sme sa mohli veľa dopočuť o pochodoch za život, ktoré boli organizované v rôznych mestách. Aký je význam týchto pochodov a je to naozaj tá najvhodnejšia alternatíva v boji proti potratom?

Tieto pochody boli organizované hlavne pod záštitou rôznych kresťanských organizácií, čo vytváralo dojem, že je to pochod "katolíkov", takto to našťastie nebolo a do pochodu sa zapojili aj ostatní, hoci kresťania asi predsa len prevládali. Pýtate sa, že či je na tom niečo zlé? Premýšľam nad tým, či je správne nútiť ženy, ktoré sú pro-choice, aby sa takto nasilu prispôsobili. Z tohto postupu je cítit nátlak a najlepšia obrana je protiútok. Ak chceme zmeniť mentalitu musíme ísť na to pomaly, aby sa ľudia pred nami neuzatvárali a necítili sa ohrození.

Ďalší bod čo ma zaujal bol tento

chránil ľudský život od počatia po prirodzenú smrť (zdroj: http://pochodzazivot.sk/o-pochode/, 25.7.2013)

v tomto bode sa nehovorí o žiadnych výnimkách a hovorca pochodu Tomáš Kováčik sa vyjadril, že o žiadnych výnimkách ani neuvažujú, ani pokiaľ ide o znásilnenie, alebo o prípady ohrozujúce život a s tým zásadne nesúhlasím. (zdroj: http://www.sme.sk/c/6937838/prolife-aktivista-potrat-nepripustam-ani-pri-ohrozeni-zivota-zeny.html 25.7.2013 ) Viď. napr. prípad v južnej Amerike, kde tehotnej žene nedovolili potrat, hoci bolo celkom isté, že bez neho obidvaja zomrú.

Nie som si celkom istá, čo si vlastne myslím o potratoch, pretože som zatiaľ v sebe nevyriešila otázku, či môžem kresťanský názor nútiť ostatným, aj keď neviem, kde sa vzalo, že do tretieho mesiaca to nie je vražda.

Keby som mala ja vyriešiť situáciu postupovala by som nejak takto, ako to urobili v USA http://pro-zivot.pise.cz/21-texasky-ultrazvukovy-zakon-vstupuje-v-platnost.html , pretože mamička by mala vedieť, čo sa práve chystá vykonať a taktiež, by som nariadila povinne rozhovory so specialistkami, ktoré by mamičkám vysvetlili všetky alternatívy. Viem, že niečo také funguje vo Francúzsku, ale neviem ako je to tam presne. Pochody mi neprídu ako vhodná alternatíva, preferujem radšej súkromné riešenia, keďže takýmto spôsobom by sa to dostalo ku každej žene.

Budem veľmi rada, keď sa vyjadríte k môjmu článku.

 

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?