Je všetko čierno-biele?

Autor: Lenka Kaliska | 18.11.2013 o 2:10 | (upravené 18.11.2013 o 13:15) Karma článku: 2,90 | Prečítané:  284x

Dnes som uvažovala o tom, prečo spoločnosť berie toľko vecí čierno bielo a každá strana sa snaží ísť za každú cenu až do extrému. Často sa ani len nezamyslíme nad možným kompromisom. K tejto úvahe som došla po tom, čo som zhliadla stranku http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=16015&Itemid=414 a keď som pritom rozmyšľala nad skutočným fungovaním spoločnosti. Extrém proti extrému.

Zakážme sex takmer úplne, jediný povolenný ochranný prostriedok je, že keď nechcete mať dieťa tak si ho môžte naplánovať podľa metódy plodnych dní. Netvrdím, že táto metóda nefunguje, ale príde mi to ako nastaviť program, tak teraz budeme mať sex. Pre mňa je myšlienka sexu až po svadbe pekná, ale nereálna predstava. Je pekné, keď si predstavím, že by na mňa priateľ čakal až do svadby, na druhej strane, čo ak nám to nebude fungovať? Veď nech sa dvaja poznajú akokoľvek neznamená to, že to bude fungovaať aj po tejto stránke. Teraz by som asi dostala naspäť argument, že predsa vzťah nie je len o tom, no ale bohužial, alebo vlastne vďakabohu, vzťah je aj o sexe.

Druhá vec, ktorá ma nemilo prekvapuje je neprestávajúce ťaženie našich biskupov. Najprv tu bolo napríklad toto, čo sa dá ešte považovať za maličkosť http://ekonomika.sme.sk/c/6654078/tesco-na-pode-od-cirkvi-nesmie-predavat-kondomy.html , ale keď tak strašne vadí, že je to na cirkevnej pôde, tak potom nech sa aj ľudí, ktorým postavali kostoly na ich pozemkoch opýtajú, že či súhlasia. Potom ešte výhrada svedomia... o tom inokedy, zčasti to má dobrú myšlienku, ale to je asi všetko a teraz tu máme toto http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/298551-biskupi-opaet-broja-tentoraz-proti-antikoncepcii-v-lekarnach/ a všade výzvy na nákup v prolife lekárňach. Takže ideme bojovať o to, aby sme si mohli uplatňovať všade výhradu svedomia, pretože máme slobodu rozhodnúť sa a nech si tí ostatní robia, čo chcú či ako to mám chápať, takisto sa mi síce nepáči ani propagácia antikoncepcie, ako napríklad v zahraniči, kde ju dievčatá dostávajú zadarmo, pretože to pre ne môže znamenať signál, choď to skúsiť, ale prístup by k nej mal byť rozhodne zaručený v každej lekárni. Zase extrém proti extrému na jednej strane sklon vypisovať antikoncepciu ešte aj na minimálne nedokonalosti pleti, na druhej absolútne odmietanie jej predaja.

A aby som tu nekecala už len o sexe (tá tema ma dnes chytila kvôli prvému odkazu), tak pridávam ďalší prípad extrémizmu pod menom Kotleba. Pre mňa je Kotleba malý Hitler v prevlečení. Chce radikálne vyriešiť otázku Rómov... ehm, je snáď to, aký postup chce zvoliť on vyriešenie tejto otázky. Na druhej strane ostatní politici s tým nerobia nič. A sme zase v úzkych a nemáme na výber.

Tak a posledné, čo by som rada spomenula sú média. Predtým sme všetci verili veľkým médiam, hlavne TV a teraz zase dôverujeme samým konšpiračným teóriám, informácie si poriadne neoverujeme, stačí, že niekto napíše škandál, ale napríklad nadpis: "Toto nám taja..." atď. Skončili sme vlastne na tom istom, stačí jeden šikovný jedinec na facebook-u a tisíce Slovákov s ním zrazu súhlasia...

Preto na Vás apelujem. Naučme sa robiť kompromisy. Nerozdeľujme sa na veriacich a neveriacich ešte viac. Všetci sme rovnako ľudia. Akceptujme sa takí akí sme...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?