Našťastie sme väčšina... alebo ak si iný, tak si zlý...

Autor: Lenka Kaliska | 17.1.2014 o 11:35 | (upravené 18.1.2014 o 14:45) Karma článku: 4,63 | Prečítané:  621x

Ako pristupovať k mešinám? Čo je presne myslené pod pojmom menšiny? A čo jedinci, ktorí sú v niečom, iní a divní? Utlačiť? odstrániť rozdielnosť?

Čakala by som, že v našej spoločnosti, kde by malo ešte aspoň trochu znieť "Miluj blížneho svojho ako seba samého." sa dočkám iných reakcií, ako tých, čo vidím... Úprimne je mi z toho smutno. Menšina sa najľahšie obviňuje, najľahšie na ňu hodíme chyby celej spoločnosti. Veď my sme predsa dokonalí. No to určite.

Najprv sa mi dostal do rúk list jednej pani psychologičky, meno ani text zverejnit nemôžem, pretože ku mne prišiel nejakou spam reťazou. Jedno bolo jasné, pani psychologička písala s veľkou nenávisťouo homosexuáloch. Keby to písala, ako profesionál, ktorý to má zo svojej praxe alebo z odborných článkov, tak nepoviem ani slovo, ale nepochopím, prečo sa niečo také nenávistné posiela. Síce sa skrývala za nejaké štúdie, tie ale ani náhodou nie sú potvrdené. Naviac pani psychologička určite aplikuje tento postoj aj v praxi, to by rovno mohla mať tam pre homosexuálov odkaz, že: "Nelezte mi sem.". Bolo by to pre nich určite lepšie ako stretnutie s ňou. Samozrejme má právo na svoj názor, ale keď chce šíriť nenávisť, tak nech sa neskrýva za tituly a za štúdie.

Pred pár dňami to bol zase článok o menšinách, čo ma ale fakt naštval. Bolo to z Putinovho prejavu:

"V Rusku žijí Rusové. Kdokoliv menšinový, odkudkoliv, chce-li žít v Rusku, pracovat a jíst v Rusku, by měl mluvit rusky, a měl by respektovat ruské zákony. Pokud upřednostňuje  Shari'ya zákon, pak doporučujeme, aby šel tam, kde to je to právo země. Rusko nepotřebuje menšiny. Menšiny potřebují Rusko a my jim nebudeme poskytovat zvláštní výsady, nebo se snažit změnit naše zákony, aby vyhověly jejich touhám, bez ohledu na to, jak hlasitě  křičí "diskriminace". Měli bychom se poučit od sebevražd Ameriky, Anglie, Holandska a Francie, pokud máme přežít jako národ. Ruské tradice a zvyky nejsou kompatibilní s nedostatkem kultury nebo primitivními způsoby většiny menšin. Když tento čestný zákonodárný orgán myslí na tvorbu nových zákonů, měl by mít první na paměti národní zájmy, se zřetelem na to, že menšiny nejsou Rusové".

Neviem v akom kontexte tento článok zaznel, ale takto vystrihnutý je jasný. Nechcem sa tváriť, že problémy nie sú. Nechcem, aby sme sa nechali udupať moslimami ako Francúzi. Na druhej strane chcem rešpekt. Rovnaké pravidlá pre všetkých to je jasné, ale to sa nerovná diskriminácii menšín.

Jednoducho buďme hrdí na to, čo sme, na našu kultúru a dejiny, ale nesprávajme sa k menšinám, ako sa predtým správali ku všetkým Slovákom, keď sme boli pod nadvládou.

A pokiaľ ide o jedincov, prečo nedokážeme rešpektovať, že je proste niekto iný. Tetuška vylezie z kostola a prvé, čo spraví je, že okritizuje susedku, pretože to a to nerobí celkom dokonale atď... Všetci sa snažíme zaradiť k davu, a keď sa nám do neho podarí dostať, tak kritizujeme tých mimo a tvárime sa, že my sme takí nikdy neboli. Kde sa tu stratila láska k blížnemu? Mám ťa rád len ak spĺňaš nejaké podmienky inak padaj domov (nehovorím teraz o situáciách, keď títo ľudia zjavne škodia).

Viem, o svete bez nenávisti môžme len snívať, ale naschvál ju teda šíriť nemusíme... Chráňme si čo je naše, ale neutláčajme to čo je iné.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?